O firmie

EGM S.A. powstała w 2000 roku, działamy w branży wydobywczej i przeróbki minerałów.

Spółka posiada własne zasoby surowcowe, tj. kopalnię wapieni „Wierzbica” zlokalizowaną w województwie świętokrzyskim oraz od roku 2022 dwie kopanie granitu, „Gębczyce” i „Chwałków I” zlokalizowane w województwie dolnośląskim.

Jesteśmy producentem szerokiej gamy asortymentów granulacyjnych dla celów przemysłowych, rolnictwa, budownictwa i drogownictwa.

Z końcem roku 2013 w sąsiedztwie kopalni „Wierzbica” uruchomiony został nowoczesny kompleks technologiczny do przeróbki kamienia wapiennego, co poszerzyło gamę naszych produktów o wysokojakościowe wapienne produkty drobnoziarniste. Kompleks ten jest systematycznie rozwijany.

W roku 2020,przy kopalni „Wierzbica”, powstało nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, zwiększając nasze możliwości badawcze nad nowymi technologiami i produktami oraz poszerzając ofertę badawczą kierowaną do klienta zewnętrznego.

W roku 2021 otworzyliśmy Krakowską Pijalnię Zdrojowa zlokalizowaną w Parku Mateczny w Krakowie, w sąsiedztwie siedziby Spółki, zagospodarowując znajdujące się tu cenne źródła naturalnej wody mineralnej.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty produktowej i usługowej.